پروناتال

pronatal

ويژه بانوان در دوران پيش بارداري، بارداري و شيردهي

سلامتي هميشه گرانبهاست به ويژه برای خانم هایی که قصد بارداری دارند و يا در حال حاضر باردار يا شيرده هستند از اهمیت بيشتري برخوردار است. تنها مادري تندرست، مي تواند جنيني سالم را از همان آغاز در درون بپروراند، نوزادي بدون مشكل را به دنيا بياورد و كودكي قوي و سالم را با شير خود تغذيه نمايد. اين وابستگي طبيعي مادر و كودك از آغاز دوران بارداري بر زندگی هر دو تاثیر گذار است. هر آنچه که مادر انجام می دهد، هر چیزی که می خورد یا می نوشد مستقیماً بر روی سلامت نوزادش موثر خواهد بود.

ریز مغذی ها مثل ویتامین ها، مواد معدنی و عناصر کم یاب، نقشی حیاتی را در بدن ایفا می کند. در خلال بارداری، نیاز مادران به ریز مغذی ها افزايش مي يابد. همزمان که بدن یک مادر دچار تغییرات زيادي به منظور حمايت و حفاظت از جنين و نوزاد می شود نياز او به دريافت، مصرف و ذخيره سازي مجدد ریز مغذیها بيشتر و بيشتر مي گردد.

پروناتال فرمولي متعادل برای مادر و فرزند

پروناتال مکملي حاوی تمام ویتامین ها و مواد معدنی برای خانم های باردار و شیرده و همچنین بانواني است که در حال برنامه ريزي براي بارداري هستند. در اين شرايط ويژه و حساس، مصرف روزی تنها یک عدد قرص پروناتال نیاز افزایش یافته بدن به دریافت ویتامین ها،   مواد معدنی و عناصر کمیاب را مرتفع مي سازد و در عين تأمين سلامت مادر، بهترين شرايط را براي رشد جنين و پرورش نوزاد فراهم آورد.

آنچه پروناتال فارماتون براي مادر و فرزند در مراحل مختلف پيش بارداري، بارداري و شيردهي انجام مي دهد به طور خلاصه عبارتند از:

مواد مغذي و عملكرد آن در بدن مادر و فرزند

فرمولاسيون محصول پروناتال بر طبق آخرين RDA(Recommended Daily Allowance) موجود بنا نهاده شده است تا تركيبي ايده آل رابراي تمامي مراحل پيش بارداري، بارداري و شيردهي ارائه نمايد.

با پروناتال مادران و نوزادان مي توانند از دريافت مقادير كاملاً دقيق ريزمغذي ها به ميزان كافي و در زماني كه بدن به آنها نياز دارد، اطمينان حاصل نمايند.

ذكر اين نكته ضروري است در ساخت يك مكمل دوران بارداري همان قدر كه وجود مقادير كافي ريزمغذي هاي مشخصي ضروري است، بايستي نسبت به عدم مزاحمت ويتامينهايي كه امكان ايجاد اختلال در روند بارداري يا توليد خطر براي مادر و جنين دارند، نيز اطمينان حاصل كرد (مثلاً ويتامين A يا K).

به همين دليل در تركيب پروناتال از پيش ساز ويتامين A (بتاكاروتن) استفاده شده است تا ريسك بروز عوارض ناشي از تجمع اين ويتامين محلول در چربي به صفر برسد. ويتامين K هم با استناد به آخرين اطلاعات علمي با توجه به خطرزا بودن آن براي مادر و جنين در فرمول اين فرآورده وجود ندارد.

علاوه بر آن كاملاً اثبات شده است كه تأمين نياز به ويتامين ها و املاح ضروري در دوران پيش بارداري علاوه بر كاهش عوارض جسمي و رواني بارداري و كمك به پرورش جنيني سالم و با وزن مناسب در هنگام زايمان و جلوگيري از زايمان هاي پيش از موعد، مي تواند با افزايش آمادگي مادر، به پيشگيري از سقط ناخواستة جنين به ويژه در افرادي كه مبتلا به سقط هاي عادتي هستند، كمك كند. اين امر اهميت مصرف يك مكمل مناسب حاوي املاح و ويتامين هاي ضروري را در روند درمان نازايي نشان مي دهد.

استاندارد سازي

همان طور كه مي دانيد مقادیر صحيح ویتامینها و املاح در فرآورده هايي مانند پروناتال بايد براساس استانداردهاي تغذيه اي، كه به طور مداوم توسط سازمان هاي بهداشتي جهاني به روز مي شوند، محاسبه شده و مورد استفاده قرار گيرند. بر همين اساس شركت فارماتون/جينسانا پروناتال را براساس دو استاندارد مهم و معتبر جهاني طراحي كرده است و فرمول آن را همواره بر اساس اين استانداردها به روز مي نمايد:

هماهنگ با آخرين DRI آمريكا (US Dietary Reference Intakes)

پروناتال دقيقاً مقدار و غلظت صحيح از ريزمغذي ها را در زمان مناسب فراهم كرده بنابراين نيازهاي خاص مادران در دوران بارداري و شيردهي را برطرف مي سازد.

محصولي از تكنولوژي برتر سوئيس

متخصصين كارخانه جينسانا/فارماتون در سوئيس با تكيه بر دانش روز داروسازي و به كار گرفتن آخرين متد فرمولاسيون و بهره گيري از استانداردهاي  بالاي توليد در اين كشور، تركيبي كامل و متعادل تحت عنوان پروناتال را براي يك بارداري ايمن و پرورش نوزادي با بالاترين سطح سلامت، براي مادران طراحي نموده اند.